> Back to Past Competition
Judges
Ms Claresta Alim
Ms Harriet Chung
Mr Kenichi Soki
Ms Milla Hsueh
Mr Robert Parker
Mr Vladimir Issaev
Sponsorships
Sonata Dancewear
Winners
Ballet Solo - Toddler
Gold : TO004 Yap Ke Wei
Gold : TO011 Chai Yu Xuan
Bronze : TO007 Phylicia Chew Zi Ying
4th Place : TO002 Eva Lee Pei Yun
5th Place : TO009 Koay Yun Qian
6th Place : TO008 Raphaëlle Esperance Lynette Maria Loh
6th Place : TO010 Sarah Tan Song Ern
Ballet Solo - Primary A1
Gold : PA114 Ethan Chua Chee Hong
Silver : PA108 Michelle The
Bronze : PA112 Annabelle Liew Ern Yi
4th Place : PA107 Chloe Lum Ka Mae
4th Place : PA104 Carabella Chevonne Qiu
Ballet Solo - Primary A2
Gold : PA230 Efania Sumanadevi
Silver : PA231 Yow Yi Fei
Bronze : PA232 Ling Jong Yi
4th Place : PA225 Natalya Tan Hwee Ting
5th Place : PA218 Woo Exuan Valenie
6th Place : PA220 Aprisya Putri Rinaldy
6th Place : PA217 Kong Yu Yen
6th Place : PA209 Mui Ka Shing
6th Place : PA203 Nicole Kosasih Widjaja
10th Place : PA213 Chloe Ting Li Jia
11th Place : PA211 Ch'Ng Kai Xuan
12th Place : PA227 Chan Chee Lum
13th Place : PA223 Faith Elizabeth Loh Yi Xin
14th Place : PA206 Yap Sze Kay
15th Place : PA202 Lee En Qi
Ballet Solo - Primary A2
Gold : PB011 Rebecca Alexandria Hadibroto
Silver : PB015 Charlene Angelica Tisnabudi
Bronze : PB024 Caitlyn Baylon
4th Place : PB029 Lim Ern Qi
5th Place : PB020 Tan Vee Lynn
6th Place : PB023 Wee Rou Ying
7th Place : PB012 Isabelle Valerie Lin
8th Place : PB025 Kyra Wong Xin Yue
9th Place : PB003 Adia Sofia Binti Admi Shahrul
10th Place : PB001 Chot Vyen Zyi
11th Place : PB017 Kik Elly
11th Place : PB014 Natania Nasran Leng
13th Place : PB022 Nurfaraesha Anum
Ballet Solo - Junior A
Gold : JA001 Mandy Man Yee Kwan
Silver : JA009 Jaime Teoh Jia Qi
Bronze : JA013 Mikha Aurelia Wiranata
Ballet Solo - Junior B
Gold : JB008 Li Chiao Ling
Silver : JB012 Lydia Wong Hui Lin
Bronze : JB014 Liao Chia Hsin
4th Place : JB006 Chi Chen
5th Place : JB026 Chen Jia Yin
Ballet Solo - Senior
Gold : SN005 Tan Kelly
Silver : SN001 Hui Yin Kho
Bronze : SN011 Loh May Yen
4th Place : SN004 Irene Lau
5th Place : SN013 Ho Joo Yee
Contemporary Solo - Kids
Gold : CK007 Rebecca Alexandria Hadibroto
Silver : CK008 Adia Sofia Binti Admi Shahrul
Bronze : CK009 Luanne Lee
4th Place : CK005 Mandy Man Yee Kwan
5th Place : CK006 Caitlyn Baylon
6th Place : CK012 Charlene Angelica Tisnabudi
Contemporary Solo - Teens
Gold : CT014 Huy Nguyen Duc
Silver : CT011 Viet Bach Nguyen
Bronze : CT010 Chen Chi
4th Place : CT016 Chen Yi Cho
5th Place : CT004 Hsien Chih-Hsien
Contemporary Solo - Adults
Gold : CA003 Jasmine Cheong Hui Min
Silver : CA001 Kit Yin Lim
Ballet Solo - Special Awards
Outstanding Performance Award : PA230 Nicole Kosasih Widjaja
Contemporary Solo - Special Awards
Outstanding Performance Award : CK002 Nurfaraesha Anum
Scholarship
Arts Ballet Theatre of Florida, USA
JA001 Mandy Man Yee Kwan
JA007 Seow Sze Yung Keith
JA009 Jaime Teoh Qi
JB008 Li Chiao Ling
Asia Ballet Academy, Malaysia
JA007 Seow Sze Yung Keith
JA013 Mikha Aurelia Wiranata
JB012 Lydia Wong Hui Lin
JB019 Renee Isabela Quilapio
JB014 Liao Chia Hsin
JA009 Jaime Teoh Jia Qi
JA010 Alisha Anya Indran
Cheng Ballet Academy
PB011 Rebecca Alexandria Hadibroto
PB014 Natania Narsen Leng
PB015 Charlene Angelica Tisnabudi
PB020 Tan Vee Lynn
PB029 Lim Ern Qi
JA003 Tseng Shih En
JA005 Chia Wen Xin
JA007 Seow Sze Yung Kieth
JA009 Jaime Teoh Jia Qi
JA012 Lim Jing Tung
Les Pointes 足尖藝術培訓中心
PA203 Nicole Kosasih Widjaja
PA209 Mui Ka Shing
PA217 Kong Yu Yen
PA218 Woo Exuan Valenie
PA225 Natalya Tan Hwee Ting
PA230 Efania Sumanadevi
PA231 Yow Yi Fei
PA232 Ling Jong Yi
PA110 Liow Cayson
PA114 Ethan Chua Chee Hong
Hong Kong International Youth International Dance Festival
JA001 Mandy Man Yee Kwan
JA009 Jaime Teoh Jia Qi
JB006 Chi Chen
JB008 Li Chiao Ling
JB024 Chen Ying Hsiu
JA005 Chia Wen Xin
JA007 Seow Sez Yung Keith
PA231 Yow Yi Fei
JB012 Lydia Wong Hui Lin
Japan Ballet Competition
PA230 Efania Sumanadevi
PA114 Ethan Chua Chee Hong
JA010 Alisha Anya Indran
PB020 Tan Vee Lynn
Marlupi Dance Academy
PA102 Athena Chua Hong Jie
PB024 Caitlyn Baylon
PB020 Tan Vee Lynn
PA217 Kong Yu Yen
PA218 Woo Exuan Valenie
JB008 Li Chiao Ling
JB012 Lydia Wong Hui Lin
JB004 Thai Khai Le
JA001 Mandy Man Yee Kwan
JA009 Jaime Teoh Jia Qi
> Back to Past Competition
Copyright © 2020 Canaan Dance. All rights reserved